Personat që vuajnë nga autuzmi marrin leje të posaçme parkimi në Angli

Publikuar tek: bota, më 22:33 29-07-2018 Personat që vuajnë nga autuzmi marrin leje të posaçme parkimi në Angli Leje e posaçme parkimi

Personat që vuajnë nga autizmi dhe ata që kanë probleme të shëndetit mendor në Angli do të pajisen me traga blu, në mënyrë që të përfitojnë leje të veçanta parkimi.

Sipas mediave angleze, njerëzit me aftësi të kufizuara jo-fizike do të kenë të drejta të barabarta për vende të lira parkimi duke filluar nga viti i ardhshëm.

Ndërkohë, rreth 2.4 milion persona me aftësi të kufizuara në Angli kanë traga blu, që u mundëson atyre parkim falas deri në 3 orë në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011754035949707
array(1) { ["section"]=> string(77) "personat-qe-vuajne-nga-autuzmi-marrin-leje-te-posacme-parkimi-ne-angli-129548" }