Përurohet studioja e Dr.Florit, Kaltrina kërcen me këngën e të atit (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:41 01-03-2015

Është përuruar studioja e re muzikore e Dr.Florit e hapur me inisiativën e vëllait të tij Alban Kondi. Pjesë e këtij përurimi janë bërë edhe miqtë e këngëtarit të ndjerë ku nuk mungoi as Aurela gaçe e cila ka ndarë me publikun edhe këtë video ku Kaltrina, vajza e dr.florit kërcen në studion e re të të atit.

“Kaltrina , vajza e Dr.Florit dhe Blerines futet në studion e sapo përfunduar, provon kufjet, mikrofonin dhe dëgjon zërin e babit dhe të Ermalit . Ok, po njihet edhe me zakonin e "hudhjes "se lekëve që është zakoni i dasmës”, shkruan Aurela


“Këtë këngë e la për të gjithë , sepse aty në vargje thotë:
Kjo Tirona, zemra e modhe
Hapi dyert gjithandej
E ngado qofshi mirseerdhët
Jabanxhi s’ka në këtë vend”, shkruan kështu këngëtarja një pjesë të tekstit të kënduar nga Dr.Flori dhe Ermal Mamaqi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016719102859497
array(1) { ["section"]=> string(77) "perurohet-studioja-e-dr-florit-kaltrina-kercen-me-kengen-e-te-atit-video-4702" }