Përzgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses, Spahiu: BE dhe SHBA e mbështeti, PD dhe Monika e quajtën grusht shteti

Publikuar tek: politike, më 18:06 11-11-2019 Përzgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses, Spahiu: BE dhe SHBA e mbështeti, PD dhe Monika e quajtën grusht shteti Kuvendi votoi përzgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu ka reaguar pas votimit sot në Kuvend për përzgjedhjen e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese.

Spahiu ironizon dy partitë më të mëdha opozitare, PD dhe LSI duke thënë se e quajtën zhvillimin e sotëm si “grusht shteti”, ndërsa SHBA dhe BE e mbështetën zyrtarisht votimin për anëtarët e rinj të Kushtetueses.

Reagimi:

BE dhe Amerika sapo mbështetën zyrtarisht votimin e Gjykatës Kushtetuese!

– PD dhe Monika sapo e quajtën votimin si grusht shteti!

– A mund të ma sqaroni se ç’po ndodh, sepse unë si jurist nuk po kuptoj asgjë?!”, shkruan Spahiu.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026202917098999
array(1) { ["section"]=> string(115) "perzgjedhja-e-anetareve-te-kushtetueses-spahiu-be-dhe-shba-e-mbeshteti-pd-dhe-monika-e-quajten-grusht-shteti-185506" }