Përzgjedhja e hetuesve për Byronë e Hetimit drejt fundit, 35 kandidatë plotësojnë deklaratën e pasurisë, duhet të kalojnë makinën e së vërtetës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:02 30-11-2020 Përzgjedhja e hetuesve për Byronë e Hetimit drejt fundit, 35 kandidatë plotësojnë deklaratën e pasurisë, duhet të kalojnë makinën e së vërtetës Aida Hajnaj - BKH

Procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për hetues të Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë plotësuar deklaratat e pasurisë dhe pritet që pasvlerësimit që do t’iu bëjë JKomisioni, t’i nënshtrohen dhe poligrafit.

Sipas njoftimit të BKH-së, pas përbylljes së fazës së intervistave, 35 kandidatë për hetues janë kualifikuar për në fazat e tjera dhe tashmë mësohet se kanë plotësuar deklaratat e pasurisë dhe intervesave private, e i kanë dërguar me email në adresën zyrtare të Byrosë.

Më datë 2 dhjetor 2020 organi i ri i drejtësisë, që do t’i vijë në ndihmë SPAK për hetimin dhe dokumentimin me prova të rasteve të korrupsionit të lartë, do të publikojë në faqen zyrtare dhe emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen Testit të Poligrafit, apo e njohur ndryshe si makina e së vërtetës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident TRAGJIK në Gjermani, i riu shqiptar vdes në makinë bashkë me vajzën 6 muajshe
‘Skënderbeu’ dhe ‘Adem Jashari’, skulptori që i realizoi DY BUSTET hedh poshtë komentet negative: Askush nuk i ka prerë kërthizën, apo nuk e ka tundur në djep SKËNDERBEUN (I PËLQEJNË VEPRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011068105697632
array(1) { ["section"]=> string(148) "perzgjedhja-e-hetuesve-per-byrone-e-hetimit-drejt-fundit-35-kandidate-plotesojne-deklaraten-e-pasurise-duhet-te-kalojne-makinen-e-se-vertetes-229617" }