Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë, Komisioni i vlerësimit në PD i dorëzon LISTËN finale Bashës e Bardhit: Nga 3593 propozime, kalojnë 326

Publikuar tek: politike, më 09:29 23-10-2020 Përzgjedhja e kandidatëve për deputetë, Komisioni i vlerësimit në PD i dorëzon LISTËN finale Bashës e Bardhit: Nga 3593 propozime, kalojnë 326

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli dje procesin për përzgjedhjen e kandidatëve për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe vendore.

Komisioni e ndau punën në 3 faza: nga 03 gusht 2020 deri ne 22 tetor 2020. Pas një pune intensive dhe voluminoze komisioni përfundoi vlerësimin për 3593 kandidatë të propozuar, në një listë përfundimtare prej 326 kandidatësh të propozuar për përfaqësim politik në zgjedhjet e ardhshme politike apo lokale.

Komisioni, i dorëzoi sot Kryetarit dhe Sekretarit të Përgjithshëm të PD, listën përfundimtare të kandidatëve për ndjekjen e procedurave të mëtejshme sipas Statutit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj tha se Isa Sakja dha pëlqimin për inceneratorin e Tiranës, ‘s’ia përton’ ish-kryebashkiaku i Kavajës: Merru me fiqtë, po mos e kruaj me gjethe fiku lale!
Meta kthen për rishqyrtim në Kuvend ndryshimet në KODIN ZGJEDHOR, jep ARSYET: U realizuan pa konsensus dhe në shkelje të Kushtetutës (DEKRETI) »
Article Logic
Execution time: 0.012804985046387
array(1) { ["section"]=> string(146) "perzgjedhja-e-kandidateve-per-deputete-komisioni-i-vleresimit-ne-pd-i-dorezon-listen-finale-bashes-e-bardhit-nga-3593-propozime-kalojne-326-224824" }