Përzgjidhen 3 kandidatët e Shqipërisë për Gjykatën e Strasburgut (EMRAT E GJYQTARËVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 08-03-2017 Përzgjidhen 3 kandidatët e Shqipërisë për Gjykatën e Strasburgut (EMRAT E GJYQTARËVE) Ne foto: Aurela Anastas dhe Sokol Berberi

Përzgjidhen 3 kandidatët e Shqipërisë për në Gjykatën e Strasburgut.

Ata janë  Aleksandër Muskaj, Aurela Anastas dhe Sokol Berberi. Në garë morën pjesë 11 aplikantë ndërsa më herët  u refuzuan emrat e tre gjyqtarëve; Sokol Berberit (i zgjedhur sot), Ina Ramës dhe Gent Ibrahimit.

 Në një shpjegim zyrtar, KiE bëri me dije se kandidatët i ka refuzuar për shkak se procedura e përzgjedhjes së tyre në vendin tonë nuk ka qenë në përputhje me standardet e kërkuara nga Asambleja dhe Këshilli i Ministrave të BE-së. (vijon)...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Statusi i gjyqtarëve dhe prokurorëve, nis seanca në Kushtetuese
Gara mes autobusëve urbanë në Vlorë, shtypin gruan e moshuar (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010944843292236
array(1) { ["section"]=> string(89) "perzgjidhen-3-kandidatet-e-shqiperise-per-gjykaten-e-strasburgut-emrat-e-gjyqtareve-71171" }