Pescara e Manajt dhe Memushajt fiton në tavolinë ndeshjen kundër Sassuolos

Publikuar tek: sport, më 11:37 30-08-2016 Pescara e Manajt dhe Memushajt fiton në tavolinë ndeshjen kundër Sassuolos

Rei Manaj shënoi këtë fundjavë me fanellën e Pescara-s në kampionatin italian Serie A, por skuadra e tij humbi me rezultatin 2-1. Megjithatë, Pescara tashmë ka arkivuar tri pikë nga ky takim.

Ka qenë Gjykata Sportive ajo që i ka dhënë fitoren 3-0 në tavolinë skuadrës së Memushajt dhe Manaj, pasi skuadra kundërshtare, Sassuolos, aktivizoi një lojtar që nuk kishte të drejtë që të luante. Aktivizimi i i Antonino Raguza në këtë takim ka ndëshkuar Sassuolos, pasi ky lojtar edhe pse u ble më 26 gusht, nuk arriti që të federohej në kohë në Ligën italiane të futbollit.

Pra, pas këtij ndëshkimi, përfiton Pescara që shkon në kuotën e 4 pikëve pas dy ndeshjeve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028829097747803
array(1) { ["section"]=> string(80) "pescara-e-manajt-dhe-memushajt-fiton-ne-tavoline-ndeshjen-kunder-sassuolos-51298" }