Pesë sulme të frikshme acide për vetëm 90 minuta, banorët rrëfejnë tmerrin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:52 14-07-2017 Pesë sulme të frikshme acide për vetëm 90 minuta, banorët rrëfejnë tmerrin

Policia po heton një varg prej pesë sulmeve acide që ndodhën mbrëmë në lindje të Londrës për vetëm 90 minuta.

 

Një çift meshkujsh në një motoçikletë dyshohet se kryen sulmet në Hackney, Stoke Neëington dhe Islington të enjten në mbrëmje.

Të gjitha viktimat janë dërguar në spital, disa prej tyre e vuajnë aq shumë saqë shprehen se janë "dëmtime që iu ndryshuan jetës"

Në dy nga sulmet, viktimave gjithashtu iu kishin vjedhur motoçikletat e tyre.

Policia ka thënë se një mashkull 16 vjeçar është arrestuar duke dyshuar për lëndime të rënda trupore dhe grabitje madje aktualisht po mbahet në një stacion policor në lindje të Londrës.

Sulmi i parë ndodhi në Hackney Road, pasi një 32-vjeçar në një motoçikletë kishte mbetur me lëndime të fytyrës pasi dy meshkuj në një motoçikletë shkuan pranë tij dhe sulmuan.

Në orën 11.05, një viktimë e mëtejshme u sulmua në Shoreditch High Street dhe brenda 15 minutash sulmuesit ranë përsëri në rrugën Cazenove duke shkaktuar dëmtime të "ndryshimit të jetës" tek një viktimë mashkull.

Sulmi përfundimtar i natës ndodhi rreth orës 11.37, kur një person në një biçikletë me motor u përball me diçka të tillë kur ishte ulur në trafik në Chatsëorth Road.

Një dëshmitare në sulmin e rrugës Hackney, Sarah Cobbold, i tha Shoqatës së Shtypit:

Ishte vetëm jashtë banesës sime: viktima ishte në pragun tim.

Ishte ndoshta rreth orës 10.30. Pashë disa raporte që ndodhën në orën 10.25, kështu që deri në orën 10.30 ishin disa makina të policisë dhe një ambulancë atje...

Policia kishte rrethuar zonën e vogël rreth trotuarit dhe kishte vetëm një djalë që rrinte në derën time dhe ata po derdhnin shishe të mëdha me pesë litra ujë mbi kokën e tij.

Sulmet vijnë vetëm disa javë pasi Resham Khan, 21 vjeç, dhe kushëriri i saj, Jameel Muhktar, 37, u sulmuan në Beckton, Lindjen e Londrës, në qershor në 21 vjetorin e Khanit.

fdfggdfgdf.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.084033012390137
array(1) { ["section"]=> string(79) "pese-sulme-te-frikshme-acide-per-vetem-90-minuta-banoret-rrefejne-tmerrin-86164" }