Pesë të vdekur nga sulmi në Gjermani, mes tyre dhe një foshnje 9 muajshe, ja dyshimet për autorin

Publikuar tek: bota, më 09:02 02-12-2020 Pesë të vdekur nga sulmi në Gjermani, mes tyre dhe një foshnje 9 muajshe, ja dyshimet për autorin Foto nga vendngjarja

Gjermania u trondit dje, pas sulmit me makinë të një personi ndaj qytetarëve këmbësorë në qytetin Trier.

Mediat e huaja bëjnë me dije se nga sulmi mbeten të vdekur 5 persona, mes tyre edhe një foshnjë nëntë muajsh.

Policia arriti të arrestonte autorin, i cili ishte një 51-vjeçar gjerman.

Mësohet se 51-vjeçari ishte në gjendje të dehur kur ka kryer sulmin e rëndë dhe se vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Sakaq, kancelarja gjermane, Merkel e tronditur për sulmin u shprehu ngushëllimet e thella familjeve të të prekurve. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajmi i madh, Britania miraton vaksinën Pfizer, do jetë në dispozicion javën e ardhshme
»
Article Logic
Execution time: 0.010579824447632
array(1) { ["section"]=> string(102) "pese-te-vdekur-nga-sulmi-ne-gjermani-mes-tyre-dhe-nje-foshnje-9-muajshe-ja-dyshimet-per-autorin-229866" }