Pesë vite burg për korrupsion, nis dënimin vëllai i presidentit iranian

Publikuar tek: bota, më 14:15 16-10-2019 Pesë vite burg për korrupsion, nis dënimin vëllai i presidentit iranian

Vëllai i presidentit iranian Hassan Rouhani ka nisur dënimin me 5 vjet burg për korrupsion.

Sipas avokatit të tij, Hossein Fereydoun, këshilltar i presidentit, u fut në burgun Evin të Teheranit të mërkurën.

Ai u dënua në muajin maj me shtatë vjet burg për marrje ryshfeti, raporton BBC.

Por gjykata e apelit ia uliu dënimin, në mënyrë që të kthente çdo pronë të fituar në mënyrë të paligjshme dhe u gjobit me 27 mln dollarë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012840032577515
array(1) { ["section"]=> string(77) "pese-vite-burg-per-korrupsion-nis-denimin-vellai-i-presidentit-iranian-182314" }