Peshëngritësi Briken Calja zë vendin e gjashtë në Rio, ngriti 326 kg (JA VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 06:25 10-08-2016

Mund të quhet një sukses ky i peshëngritësit shqiptar Briken Calja që u rendit në vendin e gjashtë në dygarësh në Lojërat Olimpike në Rio.

Në provën e parë në shkëputeje ngriti 145 kg, në provën e dytë e të tretë shkëputje nuk ngriti 151 kg duke e mbyllur me aq këtë stil por në stilin e shtytjes pati mjaft sukses dhe në provën e parë ngriti 175 kg. Edhe provën e dytë e kaloi me sukses duke ngritur 181 kg por jo të tretën me 184 kg.

Kështu, Calja mbylli garën me 326 kg dhe u rendit i gjashti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027138948440552
array(1) { ["section"]=> string(82) "peshengritesi-briken-calja-ze-vendin-e-gjashte-ne-rio-ngriti-326-kg-ja-video-49293" }