Peshëngritësi shqiptar letër të hapur kryeministrit: Kam nevojë për mbështetje morale dhe financiare

Publikuar tek: sport, më 22:31 07-02-2017 Peshëngritësi shqiptar letër të hapur kryeministrit: Kam nevojë për mbështetje morale dhe financiare

Erkand Qerimaj, peshngritësi shqiptar i cili u shpall kampion europe për peshën 77 kg në Antalia të Turqisë, i ka bërë publikisht një kërkesë kryeministrit Edi Rama.

Në postimin e tij Qerimaj i kërkon kryeministrit mbështetje financiare pasi ai është duke u përgatitur për Europianin në Kroaci dhe premton se do ngrejë lart flamurin Shqiptar.

“Zoti Kryeminster i Shqiperise ! Kur u shpalla kampion i europes me dhurove kopsat qe vendosen ne kemishe qe ja dhuron homologeve tuaj Kryeministrave te europes dhe botes ! Kan shume vler morale dhe shume Force une tani e kuptova ! Tani une po pergatitem te qoj Flamurin ne europian ne Kroaci ! Kam Besim qe kur te qoj Flamurin ne Europian do te vleresohem si duhet nga shteti si nga ana morale edhe ekonomike ! Edi Rama”, shkruan në “Facebook” Erkand Qerimaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098950862884521
array(1) { ["section"]=> string(105) "peshengritesi-shqiptar-leter-te-hapur-kryeministrit-kam-nevoje-per-mbeshtetje-morale-dhe-financiare-68031" }