Peshkaqeni gjigant i afrohet varkës me turistë, por do vetëm të luajë (Video)

Publikuar tek: bota, më 23:58 31-05-2020 Peshkaqeni gjigant i afrohet varkës me turistë, por do vetëm të luajë (Video)

Peshkaqeni është një nga krijesat më të frikshme në planet. Ndoshta edhe më e “keqkuptuar”.

Kjo pasi sulmet e paprovokuara nga peshkaqeni janë tepër të rralla. Në fakt gjatë 2019-ës, në të gjithë botën ka patur vetëm 64 sulme të tilla. Megjithatë kjo nuk do të thotë se duhet ta nënvlerësojmë fuqinë e nofullave dhe dhëmbëve të mprehta.

Por kjo video e përhapur në internet, tregon një anë tjetër të peshkaqenëve. Një grup turistësh janë befasuar kur një peshkaqen gjigant iu është afruar varkës së tyre, siç duket më tepër për të luajtur se sa për t’i sulmuar.

“A është normale kjo?” pyet një turist për sjelljen e çuditshme të peshkaqenit.

Ndiqni videon:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0084149837493896
array(1) { ["section"]=> string(81) "peshkaqeni-gjigant-i-afrohet-varkes-me-turiste-por-do-vetem-te-luaje-video-208563" }