“Peshku tjetër në rrjetë”, kush është GJYQTARI që do i nënshtohet sot Vettingut para Komisionit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:21 11-04-2018 “Peshku tjetër në rrjetë”, kush është GJYQTARI që do i nënshtohet sot Vettingut para Komisionit

Nis seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për gjyqtarin Besim Trezhnjeva. Mësohet se gjyqatri do të hetohet pasi ILDKP ka konstatuar se Treshnjeva ka bërë deklarim të rremë. Treshnjeva ka fshehur pasurinë e tij prej 50 mijë eurosh.

Besim Trezhnjeva është gjyqtar pranë gjykatës së Apelit Durrës dhe kandidat për anëtar në Këshillin e Lartë Gjyqësor.

Gjyqtari Besim Trezhnjeva do të mbrohet nga avokati Fatmir Brraka.

Trupa gjykuese e KPK përbëhet nga Alma Faskaj, Firdes Shuli dhe Roland Ilia.

Kujtojmë se Treshjneva është i treti që kalon në sitën e Vettingut. Para tij ish-gjyqtari Fatos Lulo nuk mundi ta kalonte vettingun, ndërsa Vitore Tusha doli e pastër duke vazhduar detyrën e saj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet 33-vjeçari nga Elbasani, përforcuesi i grushtit e çon në pranga (EMRI)
ZBARDHET brenda 24 orëve vrasja e Marjo Majollarit, IDENTIFIKOHET dhe shpallet në kërkim autori (MOTIVI-DETAJET-EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010493040084839
array(1) { ["section"]=> string(99) "peshku-tjeter-ne-rrjete-kush-eshte-gjyqtari-qe-do-i-nenshtohet-sot-vettingut-para-komisionit-116463" }