“Peshqit e mëdhenj” të kërkuar nga ambasadori Lu, Manja: Nuk kapen me fushata

Publikuar tek: politike, më 22:36 03-02-2018 “Peshqit e mëdhenj” të kërkuar nga ambasadori Lu, Manja: Nuk kapen me fushata

Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja ka folur lidhur me deklaratat e Ambasadorit të SHBA-së Donald Lu për ‘peshqit e mëdhënj’.

Manja ka dhënë një intervitsë tashmë për kanalin e kryeministrit ERTV. Ndër të tjera ai theksoi se sa i përket “peshqëve të mëdhenj” ata nuk kapen me fushata.

“Shumica ka krijuar infrastrukturën për të luftuar krimin. Prokuroria dhe policia, e agjenci të tjera janë përgjegjëse. Ne e kemi dhënë vullnetin tonë. Por nuk kapen ‘peshqit e mëdhenj dhe të vegjël’ me fushata, do të ketë edhe rezultate konkrete. Nuk do të vonojnë rezultatet”, është shprehur Manja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099649429321289
array(1) { ["section"]=> string(80) "peshqit-e-medhenj-te-kerkuar-nga-ambasadori-lu-manja-nuk-kapen-me-fushata-109027" }