Pëson arrest kardiak, ndahet nga jeta legjenda e muzikës greke

Publikuar tek: rajon, më 08:56 11-09-2019 Pëson arrest kardiak, ndahet nga jeta legjenda e muzikës greke Lavrentis Machairitsas

Muzika greke është tranditur nga vdekja e këngëtarit Lavrentis Machairitsas. Këngëtari i muzikës rock ndërroi jetë në moshën 62-vjeçare.

Sipas asaj që raportojnë mediat greke, Machairitsas u transportua në spital të hënën pasi pësoi një arres kardiak, ndërsa humbi jetën.

Muzikanti legjendar grek, ishte këngëtari kryesor i grupit 'Termites' lindi në Volos në rajonin e Thesalisë dhe muzika e tij është e dashur nga njerëz të të gjitha moshave.

Disa nga këngët e tij më të njohura përfshijnë "Poso Se Thelo", "Petheno Gia Sena" dhe "Enas Tourkos Sto Parisi".

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027617931365967
array(1) { ["section"]=> string(68) "peson-arrest-kardiak-ndahet-nga-jeta-legjenda-e-muzikes-greke-178033" }