Petrit Vasili akuzon rëndë kreun e ONM: Merr edhe për pak kohë eurot e BE për reformën e kapur në Drejtësi

Publikuar tek: aktualitet, më 20:23 24-05-2019 Petrit Vasili akuzon rëndë kreun e ONM: Merr edhe për pak kohë eurot e BE për reformën e kapur në Drejtësi Nenkryetari i LSI, Petrit Vasili

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar ndaj kreut të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit (ONM), Genoveffa Ruiz Calaveras, të cilën e akuzon për shkatërrimin e Reformës në Drejtësi.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Vasili rendit disa akuza ndaj Genoveffa Calavares.

Sipas Vasilit, Calavera heshti kur sugjerimet e ONM gjatë vetingut u hodhën poshtë dhe si pasojë duke e shndërruar këtë të fundit si një proces me dy standard sipas konstatimeve të Komitetit të Helsinkit.

Ish deputeti i LSI, e akuzoi ndër të tjera kryetaren e ONM, se heshti në momentin kur Shqipëria mbeti pa Gjykatë Kushtetuese dhe Gjykatë të Lartë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.33330202102661
array(1) { ["section"]=> string(112) "petrit-vasili-akuzon-rende-kreun-e-onm-merr-edhe-per-pak-kohe-eurot-e-be-per-reformen-e-kapur-ne-drejtesi-165584" }