Petrit Vasili i dërgon letër Edi Ramës, çfarë e shqetëson LSI-në (FAKSIMILE E PLOTE)

Publikuar tek: politike, më 11:48 01-04-2016 Petrit Vasili i dërgon letër Edi Ramës, çfarë e shqetëson LSI-në (FAKSIMILE E PLOTE)

Petrit Vasili, kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama, me anë të së cilës i shpreh shqetësimet e LSI-së, lidhur me mënyrën se si po trajtohen fermerët shqiptarë.

Letra e shkruar ditën e djeshme, kur në fakt Rama dhe Basha shkëmbenin reciprokisht letrat për Reformën në Drejtësi, i ka shkuar edhe ministrave Ahmetaj, Panariti dhe Klosi.

LSI i kërkon Ramës të drejtën e shit-blerjes me para në dorë për fermerët, e cila të rregullohet me akt normativ, rregullimin e pagesave të sigurimeve dhe rregullimin e orarit të shërbimeve doganore, përtej orës 20:00.

petritvasililetraok.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0088250637054443
array(1) { ["section"]=> string(87) "petrit-vasili-i-dergon-leter-edi-rames-cfare-e-shqeteson-lsi-ne-faksimile-e-plote-36583" }