Pezullohen 6 specialistë në Vlorë, Rezart Elmazi zë vendin e Loreta Tozajt

Publikuar tek: slide-lart, më 16:37 08-10-2015 Pezullohen 6 specialistë në Vlorë,  Rezart Elmazi zë vendin e Loreta Tozajt Rezart Elmazi, drejtori i ri i Hipotekës Vlorë

Loreta Alushi Tozaj është shkarkuar nga detyra e drejtoreshës së Hipotekës në Vlorë dhe në vend të saj është prezantuar Rezart Elmazi nga Ilirian Muha. Elmazi vjen nga rradhët e Task-Force.

Ndërkaq, burime nga Vlora bëjnë me dije se janë pezulluar nga detyra edhe 6 specialistë të Hiptekës. Bëhet fjalë për Krenar Xhemali, i cilli mban edhe postin e këshilltarit në Bashki si përfaqësues i  PDK, Aurel Zotaj, Renald Kobure dhe Elda Radhima.

Ministri i Drejtësisë Nasip Naço ka dhënë si argument punën e dobët dhe mospritjen për qytetarët.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0083470344543457
array(1) { ["section"]=> string(79) "pezullohen-6-specialiste-ne-vlore-rezart-elmazi-ze-vendin-e-loreta-tozajt-22648" }