Pezullohen dy doganierë në Kakavijë, lejuan kalimin e mallrave pa zhdoganim

Publikuar tek: aktualitet, më 11:26 06-05-2015 Pezullohen dy doganierë në Kakavijë, lejuan kalimin e mallrave pa zhdoganim

Dy doganierë të pikës doganore të Kakavijës janë pezulluar nga puna ditën e sotme pasi akuzohen se kanë lejuar kalimin e dy kamionëve me mallra pa kryer procesin e zhdoganimit.

Doganierët Vladimir Dhima dhe Roland Mertiri, kanë lejuar kalimin e mallrave të dy kamionëve pa kryer zhdoganimin. Ngarkesa e bllokuar, kapte vlerën mbi 5 milionë lekë, ndërsa është lejuar kalimi i tyre në doganë pa kryer zhdoganimin. Policia ka bllokuar dy kamionët që vinin nga Greqia, të cilët ishin ngarkuar me fruta perime.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodafone M-PESA, shërbimi i parasë që ka transformuar jetët e miliona njerëzve, vjen në Shqipëri
Lushnje, asgjësohen 1400 rrënjë kanabis, arrestohet në flagrancë pronari »
Article Logic
Execution time: 0.012346982955933
array(1) { ["section"]=> string(81) "pezullohen-tre-doganiere-ne-kakavije-lejuan-kalimin-e-mallrave-pa-zhdoganim-10483" }