Pezullohet leja e ndërtimit te kompleksi i Liqenit, kërkesa u bë nga IKMT

Publikuar tek: aktualitet, më 15:22 18-06-2015 Pezullohet leja e ndërtimit te kompleksi i Liqenit, kërkesa u bë nga IKMT

Pas fillimit të punimeve mëngjesin e sotëm Gjykata e Apelit ka pezulluar lejen për ndërtimet e kompleksit te Parku i Liqenit. Vendimi është marrë nga Gjykata e Apelit, nga treshja gjykuese e kryesuar nga Rilinda Selimi.

Pezullimi i lejes erdhi pas kërkesës së bërë nga Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit. Mjetet e firmës ndërtuese punuan me shpejtësi për të kapur kohën e humbur nga punimet por tashmë gjithçka është ndalur. 

E gjitha është kthyer në një lojë marrjesh vendimesh dhe pezullimesh nga ana e gjykatave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbatohet vendimi për sekuestrimin e kompanive të Francesco Becchetit
Ergen Cullhaj ekstradohet në Itali, akuzohet për vrasje, pengmarrje, vjedhje e të tjera vepra penale »
Article Logic
Execution time: 0.011398077011108
array(1) { ["section"]=> string(78) "pezullohet-leja-e-ndertimit-te-kompleksi-i-liqenit-kerkesa-u-be-nga-ikmt-13946" }