Pezullohet nga detyra gjyqtarja me kërkesë të Prokurorisë: U denoncua me zë e figurë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:38 03-02-2017 Pezullohet nga detyra gjyqtarja me kërkesë të Prokurorisë: U denoncua me zë e figurë

Pezullohet nga detyra gjyqtarja e Elbasanit Pajtime Fetahu pas kërkesës së Prokurorisë që kreu një hetim për korrupsion pasiv ndaj gjyqtares pas denoncimit të kësaj të fundit në emisionin “Stop”.

Në videon e publikuar, gjyqtarja e Elbasanit, Pajtime Fetahu, me 2000 euro merrte përsipër të nxirrte me minimumin e dënimit, personin në paraburgim Kristjan Leka. Kamera denoncuese solli gjithçka me zë dhe figurë nga pazari e deri te dorëzimi i parave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Durrës, kamioni kthehet përmbys dhe bllokon trafikun
Nis ndërtimi i tunelit për furnizimin me ujë të Tiranës, Veliaj: Linja e re e Shën-Mërisë investim strategjik »
Article Logic
Execution time: 0.010673999786377
array(1) { ["section"]=> string(89) "pezullohet-nga-detyra-gjyqtarja-me-kerkese-te-prokurorise-u-denoncua-me-ze-e-figure-67601" }