Pezullohet noterja dhe drejtori i ndërmarrjes komunale, janë shtuar fiktivisht 2800 banorë në Durrës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:53 13-06-2015 Pezullohet noterja  dhe drejtori i ndërmarrjes komunale, janë shtuar fiktivisht  2800 banorë në Durrës Foto ilustruese

Prokuroria ka nisur një hetim mbi listat e zgjedhësve në Durrës pasi dyshohet se janë shtuar në mënyrë fiktive rreth 2800 banorë. Për këtë Alfred Dhuli drejtor i ndërrmarjes komunale të plazhit dhe Ines Aleksi, notere në qytetin e Durrësit janë pezulluar nga detyra.

Prokuroria i ka mbështetur dyshimet mbi raportin e auditit ardhur nga KQZ-ja. Organi hetues ka pyetur gjithashtu rreth 60 banorë tëzonës së plazhit të cilët rezultojnë se kanë lidhur kontrata qeraje duke shtuar numrin e banorëve që jetojnë me qera gjithashtu në mënyrë fiktive. Ndërkaq,  Gjykata pranoi kërkesën për sekuestrimin e listës së Durrësit.

Dy javë më parë PD ka bërë kallëzim penal lidhur me shtimin e numrit të papritur të banorëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Incidente në fushatë/ Goditet kreu i PR në Kolonjë, 30 banorë sulmojnë kryetarin e Komunës Karinë
Ekstradohet nga Tirana bullgarja 35-vjeçare, kërkohej nga interpoli »
Article Logic
Execution time: 0.013289213180542
array(1) { ["section"]=> string(105) "pezullohet-noterja-dhe-drejtori-i-ndermarrjes-komunale-jane-shtuar-fiktivisht-2800-banore-ne-durres-13469" }