Pikaset nga policia, shqiptarin e zë paniku dhe gëlltit kokainën; arrestohet bashkë me shokun

Publikuar tek: rajon, më 19:34 02-12-2020 Pikaset nga policia, shqiptarin e zë paniku dhe gëlltit kokainën; arrestohet bashkë me shokun Pamje nga vendngjarja

Një i ri shqiptar është arrestuar dje nga policia italiane, pasi është kapur me drogë në Garbagnate Milanese. Kur pa karabinierët që vinin drejt tij, ai vendosi që drogën që kishte në gojë ta gëlltiste.

Por nuk ishte e mjaftueshme për të shmangur përfundimin në pranga. Ai dhe një bashkëpunëtor i tij me të cilin ishte në makinë u arrestuan, të dy 23-vjeçarë.

Kur panë makinën të parkuar pranë “Garbatella Park”, policia i ndoqi. Në një moment, ai që ishte ulur në sediljen e pasagjerit doli të merrte një mbështjellëse me fletë metalike të fshehura afër një peme të madhe afër. Kur karabinierët morën masa për t’i kontrolluar, pasagjeri menjëherë gëlltiti mbështjellësin që sapo kishte marrë.

Pas një inspektimi të shpejtë të zonës nga kishin parë mbështjelljen e marrë, policia gjeti 32 doza kokainë të mbështjella individualisht në letër alumini. Droga ishte në një kavanoz qelqi, gjysmë e varrosur afër pemës. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vajza 3-vjeçare gëlltit një vidë, pamjet që publikon mjeku janë të FRIKSHME
»
Article Logic
Execution time: 0.011215925216675
array(1) { ["section"]=> string(98) "pikaset-nga-policia-shqiptarin-e-ze-paniku-dhe-gelltit-kokainen-arrestohet-bashke-me-shokun-229949" }