Piktori i kafesë: Nga Skënderbeu, Michael Jackson te femrat nudo... Do mrekulloheni nga ç'është në gjendje të bëjë baristi i famshëm (FOTOT)

Publikuar tek: kulture-art, më 10:16 25-01-2018 Piktori i kafesë: Nga Skënderbeu, Michael Jackson te femrat nudo... Do mrekulloheni nga ç'është në gjendje të bëjë baristi i famshëm (FOTOT)

Jetmir Maliqi është në profesion barist, por ka diçka që e bën të veçantë nga të gjithë të tjerët. I njohur ndryshe si “piktori i kafes” Jetmiri nuk është si gjithë baristët e tjerë. Kafja e përgatitur nga duart e një mjeshtri të vërtetë si Jetmiri është një art më vete.

Jetmir Maliqi jeton në Prishtine dhe ka plot 18 vjet që ushtron profesionin e baristit.

I kontaktuar nga newsbomb.al ai bën me dije se në këto vite ai përgatit kafe me portrete të ndryshme për të gjitha trojet shqiptare.

Ndërsa këtë mëngjes Jetmiri ka përgatitur edhe kafen e mëngjesit me logon e newsbomb.al. Nuk ka fjalë për të përshkruar mjeshtërinë e duarve të Jetmirit. 

Shikoni çfarë ka realizuar ai në një filxhan kafeje nga Heroi Kombëtar Skënderbeu te këngëtari i Michael Jackon dhe "femrat nudo”.

Hidhini një sy punimeve të tij.

27394448_10212870181923975_1372744794_n.jpg

jetmir.PNG

27157167_10212867334492791_1467406640_n.png

 

27157770_10212867331892726_37809296_n.jpg

12.PNG

27157457_10212856769388670_996097196_n.png

27044735_10212856767988635_2145109294_n.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0227370262146
array(1) { ["section"]=> string(140) "piktori-i-kafese-nga-skenderbeu-michael-jackson-te-femrat-nudo-do-mrekulloheni-nga-c-eshte-ne-gjendje-te-beje-baristi-i-famshem-fotot-107849" }