Piktura e Afrikës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 23:00 23-04-2015 Piktura e Afrikës

Kjo pikturë po qarkullon në rrjetet sociale, pas tragjedisë së ndodhur në detin Mesdhe pak ditë më parë, ku më shumë se 800 afrikanë humbën jetën si pasojë e mbytjes së varkës. Emigrantët në mënyrë të paligjshme po tentonin të mbërrnin në brigjet e Italisë, për tu shpërndarë më pas në vende të tjera të Bashkimit Europian. Një varkë me emigrantë që lundron në det dhe nën nivelin e ujit ndodhet kontinenti Afrikan. Çdo kush mund ta interpretojë këtë mënyrë sipas këndvështrimit të tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092160701751709
array(1) { ["section"]=> string(22) "piktura-e-afrikes-9559" }