Piktura misterioze e vitit 1860 tregon një vajzë me …iPhone

Publikuar tek: bota, më 17:01 14-11-2017 Piktura misterioze e vitit 1860 tregon një vajzë me …iPhone

Të paktën kështu besojnë mijëra njerëz në rrjetet sociale kur piktura u publikua fillimisht në Reddit dhe më pas u shndërrua në virale.

Në pikturën gjermane duket një djalosh i cili me trëndafil në dorë pret te shtegu vashën, por vallë e di ai se vajzës me të cilën ka rënë në dashuri nuk i intereson fare pasi është e zënë me kokën ulur dhe shikimin e ngulur në një…. iPhone.

Mesa duket romantizmi paska ‘vdekur’ gati 150 vite më parë.

sfw34ftrg34gs.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022552013397217
array(1) { ["section"]=> string(64) "piktura-misterioze-e-vitit-1860-tregon-nje-vajze-me-iphone-99550" }