Pikturë apo fotografi? (Galeri)

Publikuar tek: kulture-art, më 20:39 03-05-2017 Pikturë apo fotografi? (Galeri)

Realizmi në pikturë aq sa të kalojë fotografinë kërkon punë dhe mjeshtëri të madhe.

Shpesh fotografia konsiderohet si ‘kapja’ e një momenti ndërsa piktura përcjell thebin e karakterit të një personi.

Natyrisht që piktorët dhe fotografët nuk do qëndronin brenda këtyre kornizave arbitrare.

Këto 10 piktura nga Yigal Ozeri, aftësitë magjike të tij arrijnë në kufijtë e iluzionit optik.

wde2w22tghhhhdf.jpg

srft345t4tjujjj.jpg

wer234t3w4thjjj.jpg

sdfgty45g4ghj.jpg

fg35yty3e5y.jpg

45ry35y3e5yk.jpg

detr4e5y45y5yuki.jpg

trght6h56h6kik_copy.jpg

sef34t345y.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.047231912612915
array(1) { ["section"]=> string(34) "pikture-apo-fotografi-galeri-77375" }