Pilotimi i vrasësit Lubitz (Video)

Publikuar tek: bota, më 09:09 30-03-2015

Andrea Lubitz, piloti që rrëzoi avionin në alpet e Francës ku vdiqën 149 persona, shfaqet në një video publikuar sot, duke drejtuar një avion. Filmimi është bërë gjatë trajnimeve që Lubitz ka kryer ku ai duket shumë i lumtur në pilotim. Qesh dhe piloton sipër Gjermanisë.

Lubitz 29-vjeçar e nisi trajnimin në 2007, para se të merrte një pushim mjekësor dhe më pas u rikthye dhe më pas u kualifikua si pilot.

Hetimet pas tragjedisë zbuluan se Lubitz trajtohej për depresion dhe se një ditë para se të rrëzonte avionin kishte marrë një recetë mjekësore. Ish-e dashura e tij Maria ka rrëfyer se ai i ka thënë që një ditë do bëntë diçka të jashtëzakonshme, që bota ta kujtonte emrin e tij. Lubitzi arriti të nxirrte jashtë kabinës pilotin Patrick Sondenheimer, duke e inkurajuar të shkonte në tualet. Pas kthimit nga tualeti piloti e gjeti derën e kabinës të zënë, duke mos ia arritur që të bindtte Lubitzin t’I hapte derën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01289701461792
array(1) { ["section"]=> string(37) "pilotimi-i-vrasesit-lubitz-video-7313" }