Pilotonte për 20 vite pa patentë, ja si u zbulua (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 10:57 02-03-2019 Pilotonte për 20 vite pa patentë, ja si u zbulua (VIDEO)

Një burrë 48-vjeçar nga Afrika e Jugut ishte pilot për 20 vite pa pasur patentë dhe lejen e nevojshme.

 

Sipas informacioneve piloti, kishte eksperiencë pilotimi por ku i është kërkuar patenta ai ka dhënë një fallco e cila u pranua nga kompania e avioneve pa kontroll.

48-vjeçari dha dorrëheqjen nga puna dhe tani i kërkohet nga kompania të kthejë 50% të rrogave që ai ka marrë gjatë gjithë këtyre viteve. Kompania nga ana tjetër do duhet të paguajë një gjobë prej 177.878 euro për lejimin e pilotimit të avionëve nga një pilot pa lëje.

Zbulimi u bë kur pilotit i është dashur të bëjë një manovër të vështirë por ai nuk mundej pasi nuk kishte këtë informacionet dhe profesionalizmin e duhur.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012001037597656
array(1) { ["section"]=> string(60) "pilotonte-per-20-vite-pa-patente-ja-si-u-zbulua-video-154838" }