Pipero tregon historinë prekëse te Infektivi: Ishin bashkë, por pasi babai u përkeqësua nuk donte të shkonte në reanimacion e të linte djalin vetëm

Publikuar tek: aktualitet, më 23:34 31-03-2020 Pipero tregon historinë prekëse te Infektivi: Ishin bashkë, por pasi babai u përkeqësua nuk donte të shkonte në reanimacion e të linte djalin vetëm Mjeku Pëllumb Pipero

Mjeku Pëllumb Pipero ka treguar mbrëmjen e sotme një histori prekëse të ndodhur në Spitalin Infektiv këto ditë të vështira.

Pipero u shpreh se babë e bir ishin të shtruar të dy në Spitalin Infektiv sepse kishin të dy koronavirus, por siç tha mjeku, kur i moshuari u përkeqësua dhe duhet të shkonte në reanimacion nuk kishte pranuar sepse nuk donte të linte djalin vetëm.

“Situata në Spitalin Infektiv është dinamike. Është pak e vështirë për tu treguar por ata persona që janë të shtruar në infektiv janë vetëm. Kishim një rast ku një i moshuar ishte i shtruar bashkë me djalin e tij. I moshuari u përkeqësua dhe vendosëm ta kalonim nga reanimacioni. Ai nuk pranonte pas nuk donte ta linte djalin vetëm” tha Pipero në një intervistë për Eni Vasilin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010419845581055
array(1) { ["section"]=> string(152) "pipero-tregon-historine-prekese-te-infektivi-ishin-bashke-por-pasi-babai-u-perkeqesua-nuk-donte-te-shkonte-ne-reanimacion-e-te-linte-djalin-vetem-200854" }