Pique akuza Ronaldos: Binte në tokë sapo e prekje

Publikuar tek: sport, më 16:10 16-06-2018 Pique akuza Ronaldos: Binte në tokë sapo e prekje

Ndeshja e djeshme mes Portugalisë dhe Spanjës i pati të gjitha, gola spektakël dhe emocione pafund.

Ajo që ra në sy padiskutim ishtë paraqitja fantastike e Kristiano Ronaldos me tre golat e realizuar prej tij. Por mbrojtësi i Barcelonës dhe i kombëtares Spanjolle Gerard Pique ka ngelur i pakënaqur nga sjellja e “yllit” portugez në fushën e lojës. Sipas tij ai rrëzohej sapo e prekje duke ekzagjeruar dukshëm çdo kontakt fizik gjatë ndeshjes.

Të dy lojtarët kanë një rivalitet të vazhdueshmë edhe në Spanjë sidomos në ndeshjet “el Classico”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023099184036255
array(1) { ["section"]=> string(55) "pique-akuza-ronaldos-binte-ne-toke-sapo-e-prekje-124617" }