Pirlo, ylli i futbollit Italian, bëhet një “panine” në New York

Publikuar tek: sport, më 11:43 20-08-2015 Pirlo, ylli i futbollit Italian, bëhet një “panine” në New York Paninja qe eshte krijuar per nder te futbollistit italian

Pirlo bëhet një panine. Restoranti i famshëm njujorkez nr.7 në Ace Hotel, i ka dedikuar një recetë yllit të ri të Stadiumit Yankee. Paninja, e cila është quajtur “The Prilo”, u realizua me sallam gjenovez, mozzarella, patate dhe kërkon të celebrojë yllin e ri të New York City FC. 

Nën çmimin, 12.75 dollarë mund të shijohet kjo recetë enigmatike që ka brenda edhe të emblat. Pasi ka pasur sukses në Itali dhe në vende të tjera, Pirlo tashmë është kthyer në një idhull edhe përtej oqeanit, raporton la Reppubblica. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091691017150879
array(1) { ["section"]=> string(65) "pirlo-ylli-i-futbollit-italian-behet-nje-panine-ne-new-york-18778" }