Pjesë të një avioni gjenden në ishullin e oqeanit Indian, dyshohet se i përkasin “Malaysian Airlines”

Publikuar tek: bota, më 19:40 29-07-2015 Pjesë të një avioni gjenden në ishullin e oqeanit Indian, dyshohet se i përkasin “Malaysian Airlines”

Pjesë të krahut të një avioni Boeing 777 janë zbuluar në ishullin francez Reunion në oqeanin Indian, dhe dyshimet e para flasin se ai i përket avionit të zhdukur të kompanisë “Malaysian Airlines”.

I zhdukur në mars të vitit të kaluar avioni Boeing i nisur nga Malajzia në drejtim të Kinës vijon të mbetet i humbur. Mbetjet e avionit ende të paidentifikuar janë gjetur 2,800 milie larg nga zona e kërkimit për avionin e “Malaysian Airlines”, megjithatë autoritetet vendase po punojnë me shpejtësi për të konfirmuar nëse këto pjesë i përkasin ose jo avionit të zhdukur vitin e kaluar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013556957244873
array(1) { ["section"]=> string(104) "pjese-te-nje-avioni-gjenden-ne-ishullin-e-oqeanit-indian-dyshohet-se-i-perkasin-malaysian-airlines-17261" }