“Pjeshkores” i zhbllokohen për herë të parë kanalet

Publikuar tek: aktualitet, më 14:18 10-03-2017 “Pjeshkores” i zhbllokohen për herë të parë kanalet

Për herë të parë në dy vjet qeverisje vendore, disa zona të Bashkisë Berat tashmë do të kenë kanale kulluese të pastra.

Pastrimi dhe hapja e kanaleve po vijon në lagjen “Pjeshkore”, fshatrat Lapardha, Parangua dhe disa zona të tjera.

rt6y45ykikkkk.jpg

Njoftimi:

Drejtoria e Bujqësisë, Administrimit të Pyjeve, Ujërave dhe Shërbimit Veterinar në Bashkinë Berat , për herë të parë kë bërë të mundur pastrimin dhe hapjen e kanaleve kullues në zona të ndryshme të Bashkisë, në fshatrat Lapardha 1, Parangua, Dyshnik, lagja "Pjeshkore".

Pastrimi do të vazhdoj me ritme të larta dhe në fshatin Lapardha 2, lagjen "Uznovë" dhe zona të tjera.

e4tr34tujjjjjtr.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autobusi humb kontrollin dhe bie në greminë, 26 të vdekur
Video e rrallë e Zani Çaushit: Berisha duhet të vdesë me trup »
Article Logic
Execution time: 0.011098146438599
array(1) { ["section"]=> string(55) "pjeshkores-i-zhbllokohen-per-here-te-pare-kanalet-71449" }