Plagosën me thikë italianin, Gjykata jep dënimin e rëndë për tre shqiptarët

Publikuar tek: rajon, më 22:00 28-10-2020 Plagosën me thikë italianin, Gjykata jep dënimin e rëndë për tre shqiptarët Foto ilustruese

Tre shqiptarë të cilët 10 vite më parë plagosën me thikë një italian kanë marrë dënimin nga drejtësia Italiane.

Mediat italiane bëjnë me dije se njëri është dënuar me 10 vite burg, ndërsa dy të tjerët janë dënuar me 9 vite burg, të akuzuar për tentativë vrasjeje.

Ngjarja ka ndodhur më 11 mars të vitit 2010, ku pas një debati me një 22 vjeçar dhe një shqiptari me inicialet M.M., në atë kohë 19 vjeç. Në sherr janë përfshirë edhe dy shqiptarë të tjerë të cilët atë kohë ishin 20 vjeç.

Në kulmin e debatit, ka ndërhyrë edhe babai i M. M.  i cili nxori një thikë dhe e goditi disa herë 22-vjeçarin. Fatmirësisht 22-vjeçari arriti të mbijetonte plagëve të marra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rritje alarmante e shifrave të Covid-19 në Greqi, 10 viktima dhe mbi 1000 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)
»
Article Logic
Execution time: 0.011211156845093
array(1) { ["section"]=> string(81) "plagosen-me-thike-italianin-gjykata-jep-denimin-e-rende-per-tre-shqiptaret-225565" }