Plagoset me armë ministri i Brendshëm në Pakistan

Publikuar tek: bota, më 17:08 06-05-2018 Plagoset me armë ministri i Brendshëm në Pakistan Ahsan Iqbal

Ministri i Brendshëm pakistanez Ahsan Iqbal është plagosur pasi u qëllua në shpatull nga një sulmues i paidentifikuar në një miting elektoral në provincën qendrore Punjab, sipas zyrtarëve.

Jam Sajjad Hussain, një zëdhënës i shërbimeve të shpëtimit, i tha Al Jazeera se Iqbal po hynte në automjetin e tij për t'u larguar nga tubimi kur një djalë i ri e gjuajti atë disa herë. "Një plumb e goditi atë në shpatullën e majtë, dhe u transferua në spitalin e qarkut lokal, ku ai po trajtohet, dhe është jashtë rrezikut për jetën" shtoi ai.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011814117431641
array(1) { ["section"]=> string(56) "plagoset-me-arme-ministri-i-brendshem-ne-pakistan-119710" }