Plagosi dhe tentoi të vriste me eksploziv, ekstradohet nga Milano i riu nga Kruja

Publikuar tek: aktualitet, më 09:01 27-04-2017 Plagosi dhe tentoi të vriste me eksploziv, ekstradohet nga Milano i riu nga Kruja

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Italia një shtetas të dyshuar për disa vepra penale.

Oltion CACA  23 vjeç, lindur në Krujë u ekstradua nga Milano drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar

Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Milano/Itali drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar, Oltion CACA  23 vjeç, lindur në Krujë.

Më datë 23.12.2016, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Krujë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprat penale “Vrasje me paramendim, mbetur në tentativë” “Shkatërrim prone me eksploziv”, “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” dhe “Vjedhje me dhunë” parashikuar nga nenet 78-22, 152, 283 dhe 139 të Kodit Penal.

mëoshet se më datë 19.09.2016, shtetasi Oltion CACA ka tentuar të vrasë me eksploziv shtetasin G.B. duke i vendosur në automjet lëndë eksplozive, si pasojë e shpërthimit është plagosur shtetasi G.B.

Punonjësit e Policisë së Shtetit kanë tentuar të ndalojnë automjetin me drejtues shtetasin Oltion CACA, i cili është larguar me shpejtësi. Policia e ka ndjekur këtë automjet dhe pas ndjekjes, shtetasi i mësipërm e ka braktisur atë duke u larguar në këmbë.  Policia sekuestroi brenda në automjet 110 kg e 845 gr lëndë cannabis sativa.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Romën, u bë i mundur arrestimi i tij në Itali, duke u finalizuar me ekstradimin e tij drejt vendit tonë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon “makthi” për Ramush Haradinaj, drejtësia vendosi LIRIMIN e tij, mbështetësit e presin me këngë e thirrje për UÇK-në
Po ndërtonte banesë pa leje, arrestohet 43-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.010896921157837
array(1) { ["section"]=> string(86) "plagosi-dhe-tentoi-te-vriste-me-eksploziv-ekstradohet-nga-milano-i-riu-nga-kruja-76597" }