Plagosi me thikë 3 persona dhe u arratis, KAPET në kohë autori (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:48 15-04-2018 Plagosi me thikë 3 persona dhe u arratis, KAPET në kohë autori (EMRI-DETAJE) foto ilustruese

Një 40-vjeçar është arrestuar në kohë pasi ka plagosur me thikë 3 persona. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shën e Premte në Divjakë.

Burime nga polica bëjnë me dije se mbrëmjen e djeshme rreth orës 21:20, në një lokal në fshatin Shën e Premte, Kujtim Imeri, 40 vjeç, për motive të dobëta, është konfliktuar me B.G, 67 vjeç, A.G, 21 vjeç, dhe D.Gj, 26 vjeç, banues në fshatin Shën e Premte Divjakë, ku gjatë konfiktit i ka qëlluar me thikë.

Të plagosurit ndodhen në Spitalin Rajonal Lushnje nën kujdesin e mjekëve. Autori pas plagosjes u largua nga vendngjarja, por u kap menjëherë nga shërbimet e Policisë Divjakë.

Kujtim Imeri është person me precedent penal në fushën e krimeve kundër personit dhe ka qënë i dënuar më parë për plagosje me thikë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua thika me të cilën autori goditi 3 shtetasit. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale "Plagosje e lehtë me dashje" dhe "Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta". 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndodh ‘mrekullia’, lind në Tiranë foshnja me ‘këmishë’
U kap duke pirë kokainë, ç’pritet të ndodhë sot me Stresin »
Article Logic
Execution time: 0.010806083679199
array(1) { ["section"]=> string(80) "plagosi-me-thike-3-persona-dhe-u-arratis-kapet-ne-kohe-autori-emri-detaje-116956" }