Plagosi të shumëkërkuarin Orges Bilbili pasi i drejtoi armën, zbardhet dëshmia e efektivit: Si ishte ‘maskuar’ me kapuç në kohë me diell

Publikuar tek: aktualitet, më 14:48 10-04-2020 Plagosi të shumëkërkuarin Orges Bilbili pasi i drejtoi armën, zbardhet dëshmia e efektivit: Si ishte ‘maskuar’ me kapuç në kohë me diell Nga vendngjarja sot ne Tirane

Zbardhet dëshmia e efektivit të shqiponjave që plagosi lushnjarin e kërkuar për vrasje pasi ky i fundit i nuk i tregoi kartën e identitetit dhe i drejtoi armën.

Efektivi ka bërë me dije se agresori gjatë gjithë kohës e mbante dorën tek çanta që kishte.

Sakaq ai ka theksuar se dyshimet e para për ta ndaluar kanë lindur pasi në një kohë me diell ai kishte vënë në kokë një kapuç.

“Gjatë gjithë kohës e mbante dorën tek arma që kishte. Ai mbante kapuç në një kohë me diell”, ka thënë ndër të tjera efektivi.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë, ku fatkeqësit është plagosur lehtë edhe një kalimtare e cila po kalonte rastësisht në rrugë në momentin që efektivi ka gjuajtur në drejtim të agresorit.

LWXO EDHE: https://www.newsbomb.al/i-drejtoi-armen-efektivit-te-shiponjave-ne-tirane-policia-zbadh-ngjarjen-si-u-plagos-i-shumekerkuari-per-vrasje-dhe-kalimtarja-nga-polici-dinamika-e-plote-202109

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/i-drejtoi-armen-punonjesit-te-shqiponjave-kush-eshte-i-kerkuari-per-masakren-e-lushnjes-qe-u-plagos-sot-nga-polici-ne-tirane-vrasjet-ne-seri-foto-202101

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094459056854248
array(1) { ["section"]=> string(139) "plagosi-te-shumekerkuarin-orges-bilbili-pasi-i-drejtoi-armen-zbardhet-deshmia-e-efektivit-si-ishte-maskuar-me-kapuc-ne-kohe-me-diell-202114" }