Plagosja me plumb në kokë në Tiranë, policia zbardh plotësisht ngjarjen (EMRAT-DETAJE-DINAMIKA-FOTO E TË PLAGOSURIT)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:09 22-08-2019 Plagosja me plumb në kokë në Tiranë, policia zbardh plotësisht ngjarjen (EMRAT-DETAJE-DINAMIKA-FOTO E TË PLAGOSURIT) Foto nga vendngjarja

Është zbardhur dinamika e plagosjes me plumb në kokë eë një punëtori ndërtimi në Tiranë ditën e sotme.

Grupi hetimor i ngritur për zbërthimin e kësaj ngjarjeje tronditëse konfirmoi se i plagosuri është shtetasi Indrit Çelaj, 26-vjeç nga Mallakastra, i cili ndodhet në gjendje kritike për jetën në Spitalin e Traumës.

Specialistët e hetimit nxorrën në dritë dhe dinamikën e ngjarjes së ndodhur. I lënduari është konfliktuar në një moment me shtetasin L.V., i cili punonte bashkë me të. Ngjarja ka ndodhur në një prej vilave që po rikonstruktohej në rrugën ''Muhamet Gjollesha. Autori L.V. e ka qëlluar me armë zjarri duke i shkaktuar plagë në kokë. Ai është larguar më pas shpejtësi dhe është shpallur në kërkim nga policia.


Njoftimi i policisë:

Zbardhet ngjarja e plagosjes me armë zjarri në kokë e shtetasit I.,Ç, 26 vjeç,  lindur në Mallakastër e banues në Tiranë, i  cili ndodhet në Spitalin Ushtarak në gjendje të rëndë shëndetësore.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se në Spitalin Ushtarak ka shkuar një person, i cili ishte plagosur me armë zjarri, ngriti një grup të posaçëm hetimor për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Rënda në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë të mundur zbardhjen e ngjarjes dhe shpalljen në kërkim të autorit të dyshuar, shtetasit L.V, banues në Tiranë.

 Rreth orës 11.30, në rrugën “Muhamet Gjollesha”, në një vilë trekatëshe, shtetasi I.Ç ishte duke kryer punime  për kondicionimin e vilës në pronësi të shtetasit B.K.

 Nga hetimet paraprake dyshohet se shtetasi I.Ç, pas një konflikti të çastit me shtetasin L.V,  ky i fundit e ka plagosur në kokë me armë zjarri pistoletë dhe është larguar menjëherë nga vila.

 Grupi Hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethaneve të ngjarjes, si dhe dokumentimin me prova ligjore të autorësisë së kësaj ngjarjeje.

 Ndërkohë shërbimet e Policisë po vijojnë kontrollet për të bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar L.V.

INDRIT CELAJ.jpg

                                                                           Indrit Çelaj

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071489810943604
array(1) { ["section"]=> string(120) "plagosja-me-plumb-ne-koke-ne-tirane-policia-zbardh-plotesisht-ngjarjen-emrat-detaje-dinamika-foto-e-te-plagosurit-176041" }