Plagosje me armë zjarri në Shkodër (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:50 28-03-2018 Plagosje me armë zjarri në Shkodër (EMRI-DETAJE) Foto ilustruese

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës.

Nga informacionet e deritanishme i plagosuri, rreth 40-vjeç, është dërguar në spital jashtë rrezikut për jetën. Ai është identifikuar si Ridvan Kruja, i cili ka marrë një plumb në këmbë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Dërgjut”, pranë shkollës “Oso Kuka” ku 40-vjeçarit i kanë zënë pritë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit, i cili është larguar në drejtim të paditur.

Informarcion Paraprak:

Më datë 28.03.2018, rreth orës 21.20 , ka ardhur një telefonatë ne sallën operative se në afersi te shkolles “Oso Kuka “ lagje Vojo Kushi Shkoder, është dëgjuar një e shtënë arme zjarri.

Menjëhere kanë shkuar shërbimet e policisë ku nga verifikimet paraprake rezultoj se është plagosur me armë zjarri shtetasi R. K. 40 vjec banues në lagjen “Vojo Kushi”, i cili është dërguar në Spitalin Rajonal Shkodër dhe ndodhet jashtë rreziku për jetën.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën për kapjen e autorit të dyshuar.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fshati shqiptar që ‘fle’ mbi minat serbe (Foto)
Parashikimi i motit, ja si do jenë temperaturat sot »
Article Logic
Execution time: 0.013292789459229
array(1) { ["section"]=> string(53) "plagosje-me-arme-zjarri-ne-shkoder-emri-detaje-114862" }