Plane për të dielën? Mësoni më parë si pritet të jetë moti

Publikuar tek: aktualitet, më 07:26 26-05-2019 Plane për të dielën? Mësoni më parë si pritet të jetë moti

Moti ditën e sotme pritet të jetë i ngrohtë, por nuk do të mungojnë as reshjet e shiut.

Sipas asaj që raporton Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në zonat malore dhe ato pranë tyre priten reshje të dobëta gjatë pasditeve.

RESHJET

Sot në zonat malore dhe ato pranë tyre priten reshje të dobëta gjatë pasditeve, ndonëse mundësia është më e vogël sesa dje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate

TEMPERATURAT

Sot (e diel dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 24 °C

në vendet e ulëta: 14 / 25 °C

në vendet malore: 9 / 23 °C

ERA

Sot (e diel dt.26) era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare.

auto_m21558820071.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022701978683472
array(1) { ["section"]=> string(64) "plane-per-te-dielen-mesoni-me-pare-si-pritet-te-jete-moti-165726" }