Plani i Masave Kundër Informalitetit në Transport, çfarë do ndodhë këto 2 muaj në Shqipëri me kontrollet e rrepta

Publikuar tek: ekonomi, më 12:01 02-10-2015 Plani i Masave Kundër Informalitetit në Transport, çfarë do ndodhë këto 2 muaj në Shqipëri me kontrollet e rrepta

Publikohet plani i Masave Kundër informalitetit në Transport. Brenda 2 muajsh, tetor-nëntor planifikohen një sërë ndërhyrjesh në përmirësimin  e transportit. Por për çfarë bëhet fjalë? Operacioni do të nisë me ‘’luftën’’ kundër mjeteve të palicencuara, kontrollet për taksimetrat e taksive, forcimi i kontrollit për biletat, kontrolli i varrezave të mjeteve, serviset e makinave, tarifat e reklamimeve, kontrolli për mbingarkesë rrugësh si dhe rakordimi për debitorët me taksën e mjeteve.

{gallery}planmasashtransport{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022011995315552
array(1) { ["section"]=> string(118) "plani-i-masave-kunder-informalitetit-ne-transport-cfare-do-ndodhe-keto-2-muaj-ne-shqiperi-me-kontrollet-e-rrepta-22168" }