Plani i terroristëve për të vrarë të gjithë lojtarët e kombëtares gjermane në Francë

Publikuar tek: sport, më 00:55 14-11-2015 Plani i terroristëve për të vrarë të gjithë lojtarët e kombëtares gjermane në Francë

Lojtarët e kombëtares gjermane dhe anëtarë të stafit kanë shpëtuar për mrekulli dje (13.11) rreth orës 13:30 pasi në kompleksin ku ishin akomoduar u zbulua nje bombë.

Fatmirësisht evakuuimi i tyre u krye në kohë, por forcat e policisë franceze nuk dhanë asnjë detaj se nga kush ishte vendosur bomba në hotelin ku ishte akomoduar kombëtarja gjermane, që duket se ishte edhe shenja e parë e përgjakjes së Parisit sot gjatë orëve të mbrëmjes.

Të paktën 60 persona kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të befasishme me eksploziv dhe armë ndërsa rreth 100 të tjerë po mbahen peng në një sallë koncerti. Presidenti francez Hollonde deklaroi mbylljen e kufijve të Francës dhe shpalli gjendjen e emergjencës duke i hapur rrugë ushtrisë të mësyjë në kryeqytet.

Lexo edhe:

Sulmi terrorist në Francë

Momenti kur një prej shpërthime ndodh në afërsi të stadiumit gjatë kohës që luhej ndeshja Francë-Gjermani

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18927597999573
array(1) { ["section"]=> string(90) "plani-i-terroristeve-per-te-vrare-te-gjithe-lojtaret-e-kombetares-gjermane-ne-france-25384" }