Planifikuan atentat me bombë, Policia turke ekzekuton 1 anëtar të ISIS arreston 4 të tjerë

Publikuar tek: bota, më 17:45 20-08-2017 Planifikuan atentat me bombë, Policia turke ekzekuton 1 anëtar të ISIS arreston 4 të tjerë

Policia turke ka eleminuar një të dyshuar si anëtar i grupit ISIS, si dhe ka arrestuar 4 të tjerë.

Dyshimet e para thon së se personat në fjalë ishin të dyshuar se po planifikonin një atentat me bombë.

Automjeti që transportonte pesë të dyshuarit u ndalua në rajonin jugor të Hatayt, kufi me Sirinë, pas informacioneve se kishin ardhur në Turqi për të kryer një atentat me bombë”, deklaroi zyra e guvernatorit të provincës.

Sipas tij, 4 personat e arrestuar u dorëzuan, ndërsa ndaj të pestit zjarri ishte i detyrueshëm, sepse po tentonte të sulmonte policinë.

I ekzekutuari nga policia turke ishte një shtetas sirian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zërave për fundin e botës muajin e ardhshëm i shtohet edhe konfirmimi i Nasa për asteroidin gjigant, kalon pranë Tokës
Alarm nga mish i derrit në Britani: 60 pacientë të infektuar me hepatit »
Article Logic
Execution time: 0.011584043502808
array(1) { ["section"]=> string(95) "planifikuan-atentat-me-bombe-policia-turke-ekzekuton-1-anetar-te-isis-arreston-4-te-tjere-89653" }