Planifikuan sulme terroriste, arrestohen 5 persona

Publikuar tek: bota, më 12:32 15-11-2016 Planifikuan sulme terroriste, arrestohen 5 persona foto ilustruese

Të paktën 5 persona kanë rënë në prangat e policisë të cilët pretendohet se po planifikonin sulme terroriste në Moskë dhe Kaukaz të Rusisë.

Mësohet se agjentët e shërbimit rus gjetën 10 kilogramë Trinitrotoluen (TNT), dhe lloje të ndryshme të municioneve.

Të dyshuarit janë arrestuar në Moskë dhe në rajonin e Kaukazit të Veriut në Ingusheti  ku ishin planifikuar sulmet.

‘Associated Press’  shkruan se rebelim islamik është përhapur në Dagestan dhe Ingusheti në fillim të vitit 2000 pas luftës në Çeçeni. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015161991119385
array(1) { ["section"]=> string(55) "planifikuan-sulme-terroriste-arrestohen-5-persona-59566" }