Planifikuan sulme terroriste në Lojrat Olimpike “Rio2016”, arrestohen 10 persona

Publikuar tek: bota, më 15:40 22-07-2016 Planifikuan sulme terroriste në Lojrat Olimpike “Rio2016”, arrestohen 10 persona

Të paktën 10 persona janë arrestuarnë Brazil, pasi dyshohet se po planifikonin sulme terroriste për Lojrat Olimpike “Rio2016”.

Sipas BBC arrestimet janë bërë në shtetin jugor të Paranas dhe mësohet nga autoritetet se personat e arrestuar nuk ishin anëtarë të të ashtuquajturit Shtet Islamik, por kanë pranuar se ishin  përpjekur që të vënë  kontakt me grupin.

Këto planifikime janë bërë vetëm 2 javë përpara fillimit të Lojrave Olimpike në Rio de Janeiro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump u prish seriozisht qetësinë vendeve të Europës Lindore
Rusia sulmon bazën ushtarake amerikane në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.0092828273773193
array(1) { ["section"]=> string(83) "planifikuan-sulme-terroriste-ne-lojrat-olimpike-rio2016-arrestohen-10-persona-47442" }