Plas debati mes deputetit të PS dhe analistit: Mos fol për siguri kombëtare kur hyjnë e dalin avionë me drogë

Publikuar tek: politike, më 21:12 22-10-2020 Plas debati mes deputetit të PS dhe analistit: Mos fol për siguri kombëtare kur hyjnë e dalin avionë me drogë Paneli i gazetarëve

Nënshtetësitë e dhëna nga presidenti i Republikës Ilir Meta, ka prodhuar debat në “Open”, ku është përplasur analisti Gjekmarkaj dhe deputeti i PS, Alket Hyseni.

Ky i fundit tha se nënshtetësitë e dhëna nga Meta, në shumë raste cënojnë sigurinë kombëtare, teksa Gjekmarkaj i kujtoi avionët me drogë.

Pjesë nga debati:

Hyseni: Unë nuk jam nga numrat. Unë shqetësohem nga kriteret. Jam i sigurtë që në ato persona që kanë marrë nënshtetësinë nuk i plotësojnë kushtet. Kjo cënon sigurinë kombëtare.

Gjekmarkaj: Po çfarë sigurie flisni? Na fyeni inteligjencën më këto që thoni. Nga ana tjetër keni 400 milionë nga inceneratorët. Hynë e dalin avionat më drogë, ju thoni siguria kombëtare.

Abilekaj: Ju keni sirianë që lëvizin në të gjithë Tiranën pa dokumentacione dhe thua se është cënuar siguria kombëtare.

  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Taksapaguesit amerikanë BESOJNË te SPAK”, Kim: KA PATUR përpjekje për të mos lejuar DREJTORESHËN e BKH të merrte detyrën (E PLOTË)
Paditë e PD për inceneratorët, ambasadorja Kim: Kam të gjitha pritshmëritë se SPAK do bëjë pjesën e vet »
Article Logic
Execution time: 0.013211965560913
array(1) { ["section"]=> string(115) "plas-debati-mes-deputetit-te-ps-dhe-analistit-mos-fol-per-siguri-kombetare-kur-hyjne-e-dalin-avione-me-droge-224787" }