Plas gallata në rrjet, qytetari i ankohet Ramës: Borxhi 81%! Pra nga 100 mijë lekë në xhep, 19 mijë janë të mijat. Ja përgjigja epike e kryeministrit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:21 23-10-2020 Plas gallata në rrjet, qytetari i ankohet Ramës: Borxhi 81%! Pra nga 100 mijë lekë në xhep, 19 mijë janë të mijat. Ja përgjigja epike e kryeministrit Foto montazh

Problemet me matematikën përveç opozitës duket se po “infektojnë” edhe një pjesë të qytetarëve.

Është fjala për debatin mes një ndjekësi dhe kryeministrit Edi Rama në Facebook, që tashmë po tregohet si barsaletë.

Artini i ankohet Ramës po borxhin e lartë publik, plot 81%, duke e shpjeguar madje me një shembull, ku sipas tij nga 100 mijë lekë që ka në xhep, vetëm 19 mijë janë të tijat, pasi 81 mijë të tjera i ka borxh.

81.4% borxhi Boss!!! Ne 100 mijë lekë që kemi në xhep, vetëm 19 mijë janë tonat!! 81 mijë i kemi borxh!!!”, i shkruan qytetari.

Ndërsa Rama e pyet: Po Japonisë që e ka 130% borxhin si ia ben llogarinë ti vëllai im?

Ja debati mes tyre:

Screenshot_1gg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO/ E kishte vendosur maskën së prapthi, Rama ‘i kërkon llogari’ kreut të PD: Pse s’më thua që e kam vënë PS-në mbrapsht?
»
Article Logic
Execution time: 0.011749982833862
array(1) { ["section"]=> string(150) "plas-gallata-ne-rrjet-qytetari-i-ankohet-rames-borxhi-81-pra-nga-100-mije-leke-ne-xhep-19-mije-jane-te-mijat-ja-pergjigja-epike-e-kryeministrit-224859" }